КАТЕГОРИИ

Во 2000-та година

Првиот алуминиумски сад куќа во светот беше објавена

Судар помеѓу естетиката перформанси и алуминиумски започнува

По повеќе од 10 години

Алуминиум Мобилни капсула

Изграден првиот алуминиумскиот со можност за преклопување куќа во светот во Кина

Continue to deepen the “Aluminum” of performance Aesthetics

за нас

ggdsg

Changzhou Алуминиум Мобилни капсула се наоѓа во "национална зелена зграда се" се наоѓа во Changzhou, само 1 час воз во Шангај. Ние сме само алуминиумски основач виткање куќа во светот. Компанијата има голем број на алуминиумски легури патенти виткање куќа пронајдок.

Производот ги интегрира едноставни, лесно да се свитка, подвижниот дизајн идеја, се посветува на истражување и развој и производство на нови елегантен живеење, прва помош, соба пејзажот, супермаркет, никој и така натаму. Широко се користи во итна помош, воениот камп, градилиштето, јавни трговија, туризам одмор, камп рудникот, општински привремено сместување, големи настани и сите видови на комерцијални активности како што привремено домување соседството.

АМЦ постојано наследува духот на Занаетчиската, интелигентни изградба со срцето, и да откриете убавината на алуминиум патување ...

Прочитај повеќе

Вести & Настани


WhatsApp Online Chat !